Šárecké údolí - sraz Bratrstva Keltů

29. dubna 2015 v 19:26 | Freya-Idun |  Zážitky s přírodou

Minulý víkend, v sobotu 18.4. se konalo setkání Cotiosu v Šáreckém údolí s Bratrstvem Keltů. Když jsem ráno otevřela okno, začalo drobně pršet. Ale to mě neodradilo, řekla jsem si, že chodit poznávat se má za každého počasí. A potom - nám Keltům přeci nevadí žádné počasí :) Má touha poznat místa Keltů a dovědět se něco málo o historii byla tedy nezlomná.
Celou naši výpravu vedl spisovatel, lingvista, matematik a klimatolog Jiří Svoboda, který nás provedl údolím Divoké Šárky.
Pan Svoboda nám vyprávěl o hradišti, odkud pochází nálezy z neolitu - tzv. vypíchaná keramika ze 4. tisíciletí př.n.l., ale naším cílem byla Šestákova skála, která byla osidlována v halštatské době. Cesta nahoru byla plna očekávání, že tam najdu něco, co mi pomůže otevírat další brány do mého vědomí a nalézt další spojení s druhým světem. Seznámili jsme se s místem, na vrcholu nejvyššího kopce Prahy, odkud věštila kněžna Libuše. Bylo sice velmi chladno a foukal vítr, ale my jsme se nevzdali. Ono místo má ohromnou energii, kterou jsme všichni cítili. A na tomto místě jsem také našla jeden kámen, velmi mocný. Další z kamenů poznání, kteří ke mně v poslední době hodně nalézají cestu. Nebo spíš já k nim, oni na mě jen čekají :)
Na tomto úchvatném místě jsme našli střepy halštatské keramiky. Za to vděčíme krtkům - nebýt jejich rytí, nenajdeme keramiku tak snadno :) A také paní Laďce vděčíme za skvělý koláč, který nám dodal energii na další putování :)


Pan Svoboda nám ale také vyprávěl i o pověstech, a tak jsem se dověděla například, že jména z našich pověstí, jako jsou Libuše, Bivoj, Krok, Teta, Kazi a Mnata jsou právě keltského původu. Jméno Libuše je původně z mužského jména Liboar a znamená příjemný a milý. Jméno Teta znamená dívka, Kazi = vznešený, Mnata = ženy. Jméno Krok původně pochází ze slova Kroka, což znamená bojovník, a Bivoj ze slova Bivo, což znamená silný.


Naším dalším cílem byla Kozákova skála, kde také vládla keltská magie :) Zde jsem nenašla sice keramiku, ale další z důležitých kamenů v mém životě. Dávný amulet.
Bohužel čas letěl a naše výprava se uchýlila ke konci a my se s panem Svobodou museli rozloučit. My zbylí jsme šli ještě na procházku okolo Šáreckého potoka směrem k hospodě u Dívčího skoku, kde jsem se naučila pít pivo. Ano, pivo. Výpravu jsme zakončili v hospodě Nad Šárkou a poté jsme se každý rozjeli do svých domovů :)
Těším se, že se zase setkám s mými Kelty a podnikneme další skvělé dobrodružství :)

S láskou vaše Freya-Idun :)


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Míla kolem šel :-) Míla kolem šel :-) | E-mail | 29. února 2016 v 19:00 | Reagovat

Nějaký další sraz v plánu?
(snad to zde ještě alespoň trošičku žije :-) a že všichni nejsou jen na těch FB)

Děkuji /*M.D*/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama