Víly

19. března 2015 v 18:27 | Freya-Idun |  Víly
Přišel mi podnět, abych napsala pár informací o vílách. Možná poněkud jiným způsobem, než jsou víly běžně popisovány.
Víly jsou světelné bytosti plné bezpodmínečné lásky, stvořené proto, aby mohly pomáhat ostatním - jak lidem, tak zvířatům, zeleni - zkrátka všemu živému. Jsou známy především z evropské kultury. Obvykle bývají zobrazovány jako ženy jemného vzhledu, které mají magickou moc.
Výraz víla je původu slovanského, v jiných kulturách bychom pro ni našli různá označení - u Keltů to je sidhe, u Germánů nixy, později ve starofrancouzštině pro víly byl používaný výraz fae, odkud potom pochází anglický výraz pro vílu - fairy.

Víly jsou všude, kde jsou květiny, stromy, řeky, potoky, lesy, zvířata, skály - zkrátka všude v přírodě. Je to jejich domov. A proto, když lidé používají různé chemické postřiky a jiné přírodě škodlivé látky, škodí i vílám. Ty mají naštěstí schopnost regenerovat i sebe a vždy si mohou najít místa, kde se jim bude dařit lépe. Milují čisté zvuky přírody, ptačí zpěv i lidský melodický zpěv a jemnou hudbu. Jsou plné radosti a milují tanec.

Mohou nám pomoci v mnoha oblastech našeho žití - při pěstování květin, stromů a plodin, při pečování o zahradu. Mohou nám ale také pomoci při komunikaci s rostlinami a stromy, s kameny, s vodou.
A když nejsme právě v přírodě, ale například doma odpočíváme v posteli, mohou nám pomoci se sny. Buď nám mohou přinášet dobré a krásné sny a nebo nám mohou pomoci naše sny správně pochopit.

Víl existuje mnoho druhů, každá z nich má nějakou schopnost. Vzdušné víly mají schopnost ovládat počasí (mohou např. tišit bouři), dále existují víly lesní a stromové, noční (měsíční nebo snové). Vodní víly nám mohou pomoci očistit vodní zdroje nebo i vodu, co máme k pití. Krystalové víly nám mohou pomoci s komunikací s krystaly, jejich použitím a péčí o ně.
Druhů víl existuje ještě mnoho, ale naše lidské vědomí je možná ještě příliš omezené. Když se člověk bude snažit rozvíjet dál své vědomí, určitě pozná sám další druhy víl.

Protože mnoho lidí víly nevidí, nevěří, že tyto úžasné bytosti existují. Tudíž si také kvůli nedůvěře zablokují schopnost je vidět. Lidé ztratili od dávných dob schopnost je vidět, a nebo možná si to samy víly přály, aby lidé nezneužívali jejich dobroty a lásky. Navíc ne každý je připraven je vidět a navázat s nimi kontakt. Ony se nám zjeví, až budou ony samy chtít, a když budou vědět, že jsme na to připraveni - že jejich přítomnost a pomoc budeme potřebovat a dokážeme ocenit a ctít. Stačí je k sobě pozvat s čistým úmyslem a s pokorou. Ony rády přijdou :)Nebojte se otevřít a rozšířit své vědomí a spojit se s těmito nádhernými bytostmi :)
S láskou vaše Freya-Idun :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama