Stromy a jejich síla

15. března 2015 v 23:24 | Freya-Idun |  Stromy
Jsou naši přátelé, průvodci, rádci, učitelé. Ví a pamatují si toho velmi mnoho, tolik, co ani netušíme, že mohou vědět a pamatovat si. Fungují také jako dobíječi energie a pomáhají nám s různými emocemi. Z mé zkušenosti vím, že jsou živí tak jako my. Jen jiným způsobem.
Už když jsem byla malá, milovala jsem stromy. Ráda jsem si pod nimi hrála.
Když pak v mém životě nastal zásadní zlom a já své myšlení začala měnit, začala jsem i všechno vnímat jinak. Nechala jsem se zasvětit do reiki a více jsem se spojila s přírodou. Začala jsem více chodit do přírody, hlavně ke stromům. Chtěla jsem cítit jejich energii, chtěla jsem vědět, jak se stromy cítí.
Někteří jsou plní energie, ale někteří jsou nemocní, a tak je potřeba jim pomoci - někdy to je možné - lze dávat i reiki. V některých případech jsou ale některé stromy už příliš slabé a chtějí odejít. V tomto článku se budu ale věnovat tomu, co nám stromy mohou dát :)
Když jsem se cítila smutná, šla jsem vždy k nějaké bříze, kterou jsem objala a všechny své myšlenky jsem jí předala. Stejně tak své pocity, vyplakala jsem se. Cítila jsem, jako by mě bříza větvemi objímala a utěšovala. Tak jsem našla svůj strom tišící bolest.
Strom, ze kterého cítím největší sílu, je dub - můj druidský učitel. Je mým domovem, kde se cítím v bezpečí a zkrátka - doma. Vždy mi odpoví na mé otázky a také mi ukáže, co se kde stalo - ukazuje mi své vzpomínky. Také mi dodává sílu a odhodlání jít dál svým směrem.
Když jsem minulý víkend byla na skalách na Divoké Šárce, sedla jsem si na skálu a přímo naproti se tyčil na kusu skály strom - bříza - osamocená. Věděla jsem, že ji musím nakreslit. Že mi něco chce říct a já se v tom obrázku musím naučit číst.
Myslím, že každý si může najít svůj strom, který mu pomůže emočně vyčistit nebo energeticky dobít. Jen stačí jít do lesa, nechat se vést svou intuicí, naslouchat i hlasu přírody a stromy vás rádi přijmou, když za nimi půjdete s čistým úmyslem :)
Až svůj strom najdete, představte se mu, pohlaďte ho, povídejte mu, co chcete a co potřebujete. Obejměte ho, když to budete potřebovat. Klidně tam u něj můžete jen tak chvíli zůstat, posedět pod ním a vnímat jeho sílu a energii. Intuice vás nasměruje. Určitě se budete cítit lehčeji a plní energie :)

Přikládám vám sem pár mých fotek se stromy :)


Šťastné hledání, s láskou vaše Freya-Idun :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama