Mít pravdu nebo být?

22. března 2015 v 12:47 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
K tématu týdne se mi v hlavě zrodilo pár větiček. Zaměřím se na vztah mezi bytím a mít pravdu.
Lidí je na světě několik miliard, a tak má každý svůj názor, který se může od toho našeho i hodně lišit. Často když lidé s někým sdílejí svůj názor či pohled na určitou věc, věří tomu, jsou o své pravdě přesvědčeni. Když ale vidí, že druhá strana s názorem nebo pohledem nesouhlasí, tak často chtějí mít pravdu za každou cenu, chtějí si za ni stát a uhájit ji. Bývají ochotni se za každou cenu hádat a v mnohých případech to může vést k rozbití lidských vztahů. A proč? Jen proto, že dvě ega stála naproti sobě a snažila si urvat energii toho druhého. Aniž by vnímali energii toho druhého a snažili se vnímat, co ten druhý vlastně říká.
Když propukne tento ,,boj", člověk často zapomíná na svou čistou existenci, má úplně zastřené vnímání svého bytí. Je tu jenom ego a to může všechno pošlapat.
Z mé zkušenosti vím, že chtít mít pravdu za každou cenu není prostě možné. Každý má pravdu svou, každý má na svět a situace v něm různý pohled. Naši pravdu můžeme druhým sdělit, nikoliv ji nutit. Nemáme ani právo brát druhým jejich názor. Oni právě onen názor z nějakého důvodu mají. Kdoví, co je právě k takovému názoru vedlo. Každý ví nejlíp, v jaké životní situaci se nachází, a tak na základě toho jedná, jak nejlépe umí.
Vždy se v životě minimálně jednou setkáme se situací, kdy máme svůj názor a ostatní s ním nesouhlasí a berou nás za blázna. Člověk má dvě možnosti - buď si bude svůj názor hájit, obhajovat se, proč si to myslí či útočit na toho druhého, že je sám blázen, když si myslí něco jiného, a nebo bude stále vnímat své bytí a nebude se chtít hádat, protože ví, že to k ničemu dobrému nevede a nechá zkrátka tu negativní hádavou energii s láskou jen projít okolo :)
Vždy je lepší diskutovat a rozebírat ,,problémy" s klidnou hlavou, protože jste schopni být si vědomi sami sebe i toho druhého. A pokud to ten druhý nechápe, tak to s ním prostě neřešte, ať se vzteká, jak chce. Je to jeho boj s egem, ne váš :)

S láskou vaše Freya-Idun :)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 slecna22 slecna22 | Web | 22. března 2015 v 15:54 | Reagovat

Mě vždy pobaví, když s někým zahájím diskuzi, a on mi řekne "a proč mi vnucuješ svůj názor a přesvědčuješ mě" - přitom to vůbec nemám v úmyslu :D..Některým lidem stačí málo k hádce a prostě nepochopí, že pravdu má v podstatě každý - tu svou..

Proto moc nemusím diskuze, názory na něco a tak..:) Ať si každý věří čemu chce, co potřebuje...

2 Freya-Idun Freya-Idun | E-mail | Web | 22. března 2015 v 15:58 | Reagovat

[1]: ano, je takových lidí hodně no :) často se lidí cítí, jako kdybychom jim chtěli svým názorem nabourat tu jejich barieru, a přitom to tak není, vid :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama