Léčivé kameny od O po Z

19. března 2015 v 19:48 | Freya-Idun |  Léčivé kameny
Pokračujeme v našem povídání o léčivých kamenech, nyní od písmene O :)

OBSIDÁN

Vyskytuje se v mnoha druzích, běžně ho můžete vidět v černé barvě s bílými skvrnami - obsidián vločkový.
Význam kamene: dává nám sebedůvěru, sílu odolávat nepřízním života, nalézt pevnou půdu pod nohama. Vhodný jako prevence proti virovým nákazám, podporuje látkovou výměnu, obnovu buněk. Zvyšuje nízký krevní tlak a prokrvuje pokožku.OLIVÍN

Má olivovou až žlutozelenou barvou.
Význam kamene: pomáhá nám překonávat pocity odcizení. Chrání nás před zlými duchovními silami.
Obdarovává nás teplem, životností, radostnou náladou a svěží energií. Očišťuje a vyvažuje celý náš organismus. Podporuje rozvoj našich mentálních schopností, vnáší rovnováhu a klid do naší mysli.
Podporuje látkovou výměnu, zažívání, funkci jater. Pomáhá při zácpě, zánětu střev a infekčních nemocechONYX
Má černou barvu, ale vyskytuje se i v barvě černobílé.
Symbolika: tajemný kámen, který nás vede k tomu, že jen bolestí a soužením vede přímá cesta k věčné pravdě, duchovní moudrosti a osvobození se.
Význam kamene: vede nás k vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti. Podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. Boří blokády a očišťuje. Negativní energii z těla odebírá, ale nepřijímá ji, proto se velmi brzy vyčerpává a musíme věnovat velkou pečlivost jeho očistě a regeneraci.
Vhodné ho používat jen ve velmi vyhraněných případech.
Pomáhá v léčbě sluchu, při poruchách rovnováhy, zostřuje zrak, posiluje imunitní systém.OPÁL
Vyskytuje se ve více druzích barev - od bezbarvé až bělavé
přes žlutou, modrou, oranžovou, ohnivě červenou, až zelenou a černou barvu. Nejznámější je v tónech barvy hnědé až černé.
Symbolika: spojuje nás s Matkou Zemí a dává nám její energii. Je zrcadlem našich emocí.
Význam kamene: působí ve všech centrech a rovinách, dodává nám energii. Pokud není včas očištěn, vrací negativní energii zpět svému majiteli s ještě větším důrazem, než s jakým ji přijal.
Tiší emoce, podporuje pravidelnou činnost srdce, mírní žaludeční a střevní obtíže.


RODONIT
Vyskytuje se v barvě růžové, malinově červené a červenohnědé.
Symbolika: jeho posláním je stmelovat veškeré protiklady.
Význam kamene:
učí nás toleranci, trpělivosti, pozornému naslouchání, přijímání cizí kritiky a cizích názorů, poučit se z chyb a nezdarů, zpracovat rány, které jsme utržili. Učí nás odpouštět, zachovávat si chladnou hlavu a nenechat se vyprovokovat k zlosti.
Je vhodný pro posílení srdeční činnosti, krevního oběhu a štítné žlázy. Posiluje plíce a horní cesty dýchací. Podporuje centrální nervový systém a plodnost u obou pohlaví. Tiší bolesti všeho druhu.
RUBÍN
Má červenou barvu v nejrůznějších odstínech.
Symbolika: kámen života, měl ochraňovat tělo před morem a duši před ďáblem. Je dárcem životní energie, síly a láskyplných emocí.
Význam kamene: inspiruje nás v lásce k pravdě a moudrosti. Podporuje intuici. Pomáhá nám překonávat překážky a zůstat na cestě za svým posláním.
Posiluje ve všech různých slabostech, příznivě působí na srdce a krevní oběh. Vhodný při chudokrevnosti, menstruačních potížích. Harmonizuje produkci hormonů nadledvinek a brzlíku. Velmi účinný při horečnatých stavech, infekcích, zvláště střevního traktu. Posiluje imunitní systém, zmírňuje koliky a spasmy.
RŮŽENÍN
Má růžovou barvu přecházející do tmavě růžové.
Symbolika: kámen něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky
Význam kamene: prohlubuje vnímavost našich smyslů k hudbě, oživuje v nás fantazii, tvořivého ducha. Učí nás trpělivosti, nechat věcem volný průběh a čas.
Nejvíce vhodný pro oblast srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co s činností srdce souvisí. Pomáhá při nespavosti z citového rozladění. Pomáhá při léčbě pohlavních orgánů obou pohlaví, při neplodnosti. Velmi užitečný při poruchách krvetvorby, anémii a leukémii. Velmi vhodný v místnostech, kde jsou počítače, televizory a jiné přístroje, neboť pohlcuje elektrosmog.
SAFÍR
Vyskytuje se nejčastěji odstínech modré a modrofialové barvy.
Symbolika: symbolizuje Nebe a představuje nejvyšší duchovní hodnoty. Kámen víry, duchovní čistoty a velké ochranné moci.
Význam kamene: pomáhá nám oddělit pravdu od iluzí. Vede nás ke zdrženlivosti, zdravému rozumu, neztrácet hlavu, když nás popadne hněv, brzdí nedočkavost. Pomáhá nám udržet koncentraci a vnitřní klid mysli.
Snižuje teplotu, vysoký krevní tlak, čistí krev, tiší bolesti a krvácení. Přiložen na prsa, mírní astma. Mírní závratě, bolesti hlavy, nevolnost. Pomáhá organismu zbavit se toxických látek.
SLUNEČNÍ KÁMEN
Má zlatožlutou až oranžovou barvu se zlatými vrostlicemi.
Symbolika: kámen Slunce
Význam kamene: díky jeho žáru zahání všechny deprese, chmury a strach. Do naší duše vnáší jas, naděj a vitalitu. Učí nás milovat vlastní život a sebe sama, bez čehož nemůžeme milovat své bližní. Dává nám vidět a brát svět takový, jaký je, vidět krásu v jednoduchostech. Učí nás pozitivně myslet a měnit své návyky a zastaralé vzory.
Stimuluje nervový systém, podporuje souhru všech orgánů. Tlumí nervozitu, přináší klidný a ničím nerušený spánek. Mírní astmatické záchvaty, tiší revmatické bolesti.
SMARAGD
Má tmavě zelenou barvu. Nejvzácnější ze všech drahých kamenů.
Symbolika: symbolizuje čistotu, regeneraci, spojení pozemského s Božským.
Význam kamene: probouzí nadsmyslovou lásku, pročišťuje naše pocity ke všemu živému, prohlubuje náš soucit s utrpením kolem. Učí nás naslouchat, porozumět, soucítit. Posiluje paměť, podporuje intelekt, tiší stres, zahání splín a deprese. Má velké regenerační schopnosti na všech úrovních.
Působí hlavně na srdce, na jeho regeneraci a omlazení. Velmi vhodný při léčbě zraku, při epidemiích nejrůznějšího druhu, diabetes, Parkinsonově chorobě, skleróze multiplex. Zmírňuje epileptické záchvaty, záchvaty malárie, dny, revmatismus.SODALIT
Má tmavě modrou barvou se šedou a bílou kresbou.
Význam kamene: prohlubuje naši koncentraci, logické myšlení a představivost. Podporuje komunikaci s vyšším já. Upevňuje v nás stabilitu a klid, zklidňuje rozjitřené emoce. Posiluje naši schopnost zůstat za všech okolností sami sebou.
Snižuje vysoký krevní tlak, horečnaté stavy. Podporuje funkci žláz, reguluje látkovou výměnu.
SOKOLÍ OKO
Má hnědou barvu s modrými až modrozelenými tóny.
Symbolika: kámen ostrého zraku především do naší duše.
Význam kamene: učí nás vidět veškeré zápory, které podvědomě vidět nechceme.
Nejvíce působí na náš zrak, posiluje ho a ostří. Mírní silné bolesti hlavy, migrény a tiší astma.

TOPAZ
Vyskytuje se v celé škále barev
, nejznámnější je ale v ba
rvě modré a oranžové.
Význam kamene: uklidňuje naši roztěkanou a rozbouřenou mysl, čistí nervový systém. Podporuje jasné vyjadřování, tvořivou duševní inspiraci a touhu po čistotě a dokonalosti. Pomáhá nám s lehkým srdcem opustit zakořeněné myšlení, předpojaté pocity a zvyklosti, které nás brzdí ve vývoji.
Je vhodný při léčbě zánětů horních cest dýchacích, bolestí hlavy,nespavosti a zvýšenému tlukotu srdce. Zjemňuje hlas a posiluje hlasivky. Vhodný při dětských nemocech jako jsou spalničky a zánět přiušnic.


TURMALÍN
Nejvíce se vyskytuje v barvě zelené a růžové.
Symbolika: je silně dynamický, energetický a regenerující činitel.
Význam kamene: sjednocuje a harmonizuje všechny polohy našeho já
Posiluje organismus v období slabosti, pomáhá při pooperační rekonvalescenci. Aktivuje hormony a enzymy, kladně ovlivňuje nemoci psychosomatického původu. Posiluje paměť.
TYGŘÍ OKO
Má zlatožlutou až zlatohnědou barvu.
Význam kamene: učí nás otevřenosti a aktivnímu pohledu na svět, vůli po seberealizaci. Posiluje naši vůli a koncentraci, zahání černé myšlenky a pocity beznaděje. Učí nás rozvaze a samostatnému rozhodování.
Je vhodný při všech těžkých chorobách jako schizofrenie, paranoia, neovladatelné jednání. Vhodný na mírnění astmatu, reguluje látkovou výměnu, podporuje funkci jater, vhodný při hepatitidě.TYRKYS
Vyskytuje se v barvách od světle modré přes tyrkysově modrou až do zelenomodré s černými čarami.
Symbolika: symbol modrého nebe a moře, průzračných výšek a hlubin.
Význam kamene: dává nám moudrost nebe, vod a země, chrání nás svými vibracemi před zlými silami duchovního světa, černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy.
Je vhodný při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a srdečních obtížích.
Jen dejte pozor - až budete mít na sobě příliš černých míst, znamená to, že má v sobě mnoho negativní energie, očistěte ho.
UNAKIT
Má zelenou barvou s červenými vrostlicemi.
Symbolika: kámen rovnováhy ve všech rovinách.
Význam kamene: mírní problémy, pomáhá nám opustit traumata, která nás jen zatěžují a nosíme je v sobě řadu let.
Je vhodný při problémech trávícího traktu, prostaty a při bolestivé menstruaci. Vhodný při srdeční nedostatečnosti.
ZÁHNĚDA
Má průhledně hnědou, tmavě hnědou.
Symbolika: symbolizuje Zemi a Nebe, materiálno a duchovno v harmonické jednotě.
Význam kamene: pomáhá nám překonávat závislost na hmotných věcech. Podporuje abstraktní myšlení.
Je vhodná při léčbě depresí, chronických stavů sklíčenosti a poruch centrálního nervového systému. Posiluje nervy, uvolňuje křeče a napětí, tiší bolesti všeho druhu. Čistí také prostory od negací.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama