Co bude dál?

29. března 2015 v 22:32 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
Je tu další téma týdne - v tomto článku se zaměřím na téma Co bude dál.

Aspoň jednou v životě se každému z nás přihodí nějaká situace, kdy máme pocit, že se nám zhroutil celý svět. Že jsme ztratili své jistoty. Odešli od nás někteří lidé, přišli jsme o práci, zdraví se zhoršilo, přijdou problémy s partnery či dětmi, nevíme co si počít. A my si klademe otázku - co bude dál?
Reakce každého z nás na takové situace může být různá - někteří lidé si řeknou: ,,Život jde dál, nějak se to vyřeší. Má to tak být." A berou to jako výzvu k dalšímu činu.
Ti druzí se cítí v roli oběti a ptají se: ,,Proč já? Co jsem komu udělal?" Takoví lidé nevidí, že právě v tomto momentě začíná jejich životní zkouška. Chápu, jak se tito lidé cítí a proč říkají takové věci, proč se cítí jako oběti. Prožila jsem si to také. Možná se budete ptát, co má tedy člověk dělat, aby sám sebe nezničil takovými myšlenkami a utápěním se v tíživé situaci - jak to tedy změnit. Změňte své myšlení v pozitivní, svůj postoj k sobě, k druhým a k dané situaci. I takové životní situace se nám v životě dějí, aby nám něco ukázaly, abychom se něco naučili, něco pochopili, získali zkušenost a dál jsme se mohli rozvíjet a růst.
Moje maminka, když přišla před dvěma roky o práci, mi řekla: ,,A kdo za mě zaplatí nájem, inkaso? Co budeme dělat?" Bylo to velmi těžké pro nás obě. Snažila jsem se ji vést k pozitivnějším myšlenkám - například že k ní má přijít lepší práce, kde může někoho důležitého potkat, kde se může zlepšovat a dál rozvíjet, vyzdvihovala jsem její kvality, v čem je dobrá, co umí atd. A samozřejmě je třeba, aby se člověk neutápěl v depresích a lomil rukama, co s ním proboha jen bude, a snažil se pro zlepšení své situace něco udělat. Samo od sebe nebude nic. Akce vyvolává reakci. Čemu budete věnovat pozornost a energii, taková na základě toho bude i daná reakce.
Velmi důležitou akcí je právě myšlení - cokoliv pošlete do vesmíru, to se vám zhmotní. Ať už pozitivní myšlenka, tak ta negativní. Když si budete říkat - to je hrozný, tohle nepřežiju, to mě zničí, to nemá cenu, už to nikdy nebude lepší - pravděpodobně se ve svém trápení budete plácat velmi dlouho, ne-li trvale. Když ale naopak budete myslet pozitivněji - např. dobře, přišel jsem o to a to, ale má mě potkat něco lepšího, děkuji za vše, co mě potkalo, protože mě to má posouvat dál, zase se bude dařit lépe - vaše situace se bude zlepšovat i s vaší snahou svou situaci změnit k lepšímu.
Věřte, že vesmír pracuje v prospěch nás všech a jednou přijde čas, kdy pochopíme, proč se některé věci staly jak se staly :)

S láskou vaše Freya-Idun :)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | 7. června 2015 v 19:36 | Reagovat

Ahoj, zaprvé Ti chci pochválit blog. Já sama blog nemám, ale ten Tvuj se mi moc líbí. Sama zrovna bojuji s něčím podobným. Dost lidí z mého života odchází. Ať už mi ublížili oni, nebo jsem jim ublížila já. Pak taky chci strašně pomoct jednomu člověku, ale  nevím, jestli ten člověk o tu pomoc stojí (a tenhle pocit mám častěji) Nicméně sama se snažím myslet - jak píšeš - pozitivně. A v tom s Tebou celkem souhlasim. Jsem se ale moc rozepsala! Prostě super blog!

2 Freya-Idun Freya-Idun | 7. června 2015 v 21:55 | Reagovat

[1]: ahoj, mockrát ti děkuju, tvůj komentář mě moc potěšil :)
Pokud nevíš, jestli člověk o tvou pomoc stojí, zkrátka se ho zeptej, neboj se odpovědi, a pokud odmítne, člověk by to měl respektovat. To se mi dříve hodně stávalo, že jsem chtěla druhé zachraňovat, i když jsem viděla, jak se ve své situaci plácají. Nejde to. Pokud někdo chce pomoc - tak ano, buďme tu pro něj, vyslechněme ho, sdílejme s ním, ale nedělejme za něj to, co musí on sám. A pokud člověk pomoc odmítne, i to je v pořádku. Každý má právo se svobodně rozhodnout :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama