Vnitřní dítě

5. února 2015 v 22:20 | Freya-Idun |  Život
Všichni máme své vnitřní dítě. Projevuje se, když se cítíme šťastní, máme radosti byť i jen z maličkostí, užíváme si každou chviličku a neřešíme, jestli něco děláme špatně. To tehdy naše vnitřní dítě je v přímém spojení s námi samými. A ani si to nemusíme v onu chvíli vůbec uvědomovat. O to víc krásnější je pocit, když si ono spojení uvědomujete.
Existuje ale mnoho lidí, nebojím se říct, že jich je většina, kteří o svém vnitřním dítěti ani neví. Možná proto píšu tenhle článek :) Chápu to, nebyla jsem kdysi jiná. Tito lidé mi nastavují zrcadlo - ukazují mi mě samu před několika lety a jaký jsem dosud udělala na sobě kus práce. Já jim pro změnu mohu ukázat, jak může žít člověk šťastně, když je bezprostřední a dělá to, co ho baví. Ano, někteří se na mě dívají a kroutí hlavou a říkají: ,,Co to je za holku? Ona není normální." Nestydím se za to. Protože se nestydím být sama sebou.
Nesnažte se být za každých okolností ti "dospělí". Každá část naší duše má několik osobností a mezi ně patří právě naše vnitřní dítě. Nenuťte ho dospět. Jeho přirozeností je být hravé, bezprostřední a divoké.
Když se člověk obává toho, jak se na něj budou druzí koukat a co si o něm budou myslet, když udělá to či ono, brání tím svému vnitřnímu dítěti žít a pomáhat tak jiným částem osobnosti. Všechny podosobnosti jsou tu, aby si navzájem pomáhaly a vytvářely tak dokonalý celek v podobě naší duše.
A jak se k svému vnitřnímu dítěti přiblížit? Zkuste se na chvilku posadit, pusťte si vaši oblíbenou hudbu a nebo buďte v tichu (jak komu co vyhovuje), zavřete oči a představte si své oblíbené místo. Já si například představím nádhernou jarní rozkvetlou louku. Soustřeďte se na vaše vnitřní dítě. Ono k vám rádo přijde samo. Zkuste mu naslouchat, co vám chce říct nebo ukázat. Když bude potřebovat obejmout, obejměte ho. Obejmete tak vlastně sami sebe.
Také zkuste, kdykoliv je to možné, dělat věci, které milujete, které vás baví a naplňují. Když cítíte radost, jste v jednotě se svým vnitřním dítětem.
Spojením s vnitřním dítětem můžete najít lásku k sobě a v sobě :)

Vaše Freya-Idun :)

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mimoradny mimoradny | Web | 6. února 2015 v 2:27 | Reagovat

Krásně sepsané. Já mám na jednu stranu neuvěřitelné štěstí, že i když jsem už dospělá, mé vnitřní dítě je neuvěřitelně silné a veselé. Jsem za to ráda.

2 Freya-Idun Freya-Idun | 23. února 2015 v 9:57 | Reagovat

[1]: tak to je krásný :)

3 kolem..jdoucí kolem..jdoucí | E-mail | 16. ledna 2017 v 11:18 | Reagovat

Ahojky, dovolím si zde podělit: https://www.youtube.com/watch?v=VjbHpgPAVKs&list=RDVjbHpgPAVKs

...jinak dekuji za tento webík...kde se porad a porad vracím...nabírat moudro ci jen tak :-) pokukat...díky :-)...pekny den.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama