Strach uvnitř nás

22. února 2015 v 18:49 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
Toto téma týdne možná pojmu netradičně, nebudu psát o běžném strachu, který provází téměř každého z nás. Zaměřím se na minulé životy a na strach s nimi spojený.
Každý z nás strach někdy měl a má. Někdo má strach z mluvení na veřejnosti, někdo zase strach, že v něčem neuspěje.
A pak jsou i extrémní případy strachu, jako jsou fóbie. Určitě je dobré fóbie nebrat na lehkou váhu, svůj původ mají už v davné minulosti - v minulých životech. Například strach z uzavřených prostor - mnoho lidí, kteří podstoupili regresi říkají, že je v minulém životě zazdili nebo pohřbili zaživa. V případě strachu z výšek lidé při regresi popisovali, že tragicky zahynuli pádem z výšky, někdo je shodil z nějaké výšky nebo v důsledku pádu a jím způsobeným zranením podlehl. U strachu z ohně lidé často popisují upálení např.za čarodějnictví a nebo uhoření. V případě strachu z vody a utopení se jedná o utonutí ať už náhodně, sebevraždou nebo násilně vlivem někoho dalšího. A takových fóbií a jejich příčin je mnohem více. Během těchto násilných smrtí člověk zažívá strach, bojí se o život. A tak si duše pamatuje tento strach a nese si ho do dalšího života v podobě strachu či fóbie z dané věci.
Dobrá zpráva je, že se lze tohoto strachu zbavit, jedním z takových způsobů je vystavit se dobrovolně oné věci, překonat strach. Je to velmi těžké, ale protože strach vězí v mysli a mysl je přirozeně proměnlivá, lze to překonat.
Další možností je lucidní snění - kdo umí lucidně snít (máte sen a jste si vědomi, že je to sen), může se strachu zbavit právě touto cestou. Zkuste si před spaním přát, aby se vám ve snu zhmotnilo to, z čeho máte hrozný strach. A až budete snít, zkuste před tím neutíkat, zkuste se zastavit, otočit se tomu čelem a smát se. Ono se to postupně rozplyne :)
Další méně příjemnou variantou je už mnou zmiňovaná regrese. Já sama jsem ji podstoupila a mohu říci, že je to velmi těžké, ale zvládnout se to dá. Pomohlo mi to. Neměl by to ale člověk podstupovat, pokud si to chce jen zkusit a nebo pokud si není vědom, že může zjistit doslova strašné věci. Na regresi musí být člověk připraven.
Vím, že každý není hned připravený na to, aby se zbavil takového strachu. Všechno má svůj čas, ale každý to v hloubi duše umíme, jen ten strach nám staví bariéru v podobě nedůvěry, že bychom to mohli dokázat. Je to taková zkouška.

Tak nebojte se strachu postavit čelem :)
S láskou vaše Freya :)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama