Slzy

7. února 2015 v 22:58 | Freya-Idun |  Život
Co vás jako první napadne, když se řekne slzy? Někomu se vybaví smutné pocity, bolest, stesk, utrpení. Někomu naopak pocity radosti či dojetí. Někdo smíchy až brečí. A někdo se vzteká, až brečí. V každém případě jsou slzy naši čističi.
Ať už jde o jakoukoliv emoci, je potřeba ji vyventilovat. Nezadržujte pláč, když na vás přijde. Pusťte to ven, vaše duše to potřebuje. Tím, že to v sobě budete držet, ničemu nepomůžete. Naopak si svou energii zablokujete, bude se hromadit a může se stát, že jednoho dne bouchnete a bude to o to horší. A můžete si pak také způsobit zdravotní komplikace, protože psychika jde ruku v ruce se somatikou.
Poplačte si, kdykoliv to půjde napovrch. A že vás u toho někdo uvidí? To nevadí. Nevšímejte si toho, když vás budou nazývat citlivkami. Oni jsou někteří lidé zase až příliš necitliví. Neprokážete tím slabost, ale naopak odvahu přijmout vše, co je ve vás. A pak uvidíte, jak si někteří budou vážit vaší upřímnosti dát najevo, co cítíte. Některé lidi to opravdu sblíží.
A nebojte, ženy, i muži pláčou. Jen si to mnohdy nechtějí přiznat, protože se bojí, že v našich očích budou slabí. Opak je ale mnohdy pravdou. Vždyť jsme lidské bytosti, a plakat je lidské.

Slzami čistíte svou životní energii a zbavujete ji již nepotřebného. Tak proč to v sobě hromadit?
Když se budeme bavit o těch nepříjemných emocích - není pravda, že se nám uleví, když se vypláčeme?
Například dnes jsem se cítila velmi smutná. Velmi. A tak jsem v průběhu dne několikrát plakala. Ale ulevilo se mi. Tak moc se mi ulevilo :)
Někdy můžeme vyplakat jezero slz, ale vidíte, co toho v nás bylo? :)

Vaše Freya-Idun.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama