Lék na všechnu bolest

9. února 2015 v 13:51 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
Vnímat bolest můžeme jak na fyzické úrovni, tak na té psychické.
Dnes budu psát o tom, jak souvisí fyzická bolest s bolestí duševní, jak víc vnímat svou duši a tělo - což je také forma léčení :)

Spousta lidí, které něco bolí, hned uhání k lékaři v představě, že lékař naše zdraví spasí za všech okolností. Když se ale konečně dostanete na řadu, častokrát se nic nedozvíte. Často se stává, že lékař vám poví: ,,Ale já neshledávám žádné příznaky. Je to v normě." Někteří lékaři ale ještě dodají: ,,Asi se moc přepínáte." Ha, tehdy vám vlastně řekne to důležité (pokud tedy nejde o špatného lékaře, který přehlédne, když jde opravdu do tuhého. Někteří lidé prozměnu chodí k lékaři až na poslední chvíli)

To, že nás něco bolí na fyzické úrovni a nebo se fyzicky necítíme dobře znamená, že zraňujeme a zatěžujeme svou duši. Duše s námi komunikuje skrze tělo, protože ve většině případech nejsme schopni ji naslouchat. Nějak jsem to od pradávných dob zapomněli :) Tak holt musí přijít nějaký impulz, abychom si uvědomili, že něco není v pořádku. Což si také mnoho lidí neuvědomí, protože spousta lidí svému tělu nenaslouchá.
Dám vám sem příklad, jak to může dopadnout, když to člověk přežene (z knihy Rozvíjení intuice): Jedna žena příliš pracovala, pracovala tak moc, že byla v práci přes čas, nedala si dostatek času na odpočinek. Byla vyčerpaná, vystresovaná. Jednoho dne se jí stala drobná autonehoda. Na ošetřovně jí zranění ošetřelili a mohla jít domů. Toto se ještě jednou opakovalo se slabším otřesem mozku. Až jednoho dne, stále v zajetém sebedestrukčním režimu, se jí přihodila autonehoda velká - skončila na jednotce intenzivní péče a nesměla dělat nic. Ač to nezní zrovna hezky, konečně měla čas odpočívat. A ona si to uvědomila.
Proto poslouchejte své tělo a vnímejte, co se s ním děje, jinak mohou přijít i podněty z venčí. A budou se stupňovat, pokud jim nebudeme věnovat hlubší pozornost.

Napíšu vám se pár svých osobních zkušeností, jak souvisí fyzické projevy s "nemocnou" duší. Když si na sebe bereme moc starostí i za druhé a jsme ve velkém stresu (je toho na nás prostě moc), můžou nás bolet ramena a mohou úplně ztuhnout. Nebo když máme nějaká svá přesvědčení, přes která nejede vlak a odmítáme (byť i podvědomě) přistoupit na myšlenku, že na danou věc může existovat i jiný úhel pohledu, můžeme si zablokovat krk.
Když jsme moc ve stresu, v prostředí plném hádek a sporů, může se to odrazit na zažívání (neurózy, vředy, atd.).
Když se budeme příliš rozčilovat, můžeme trpět migrénami a nebo se z toho mohou vyvrbit problémy se srdcem.
A je toho mnohem mnohem víc. Proto vás odkážu na knihu Miluj svůj život od L.Hay, kde autorka popisuje duševní příčiny různých onemocnění.

Je dobré meditovat a to, co nás tíží (ať už je to trápení, stres, různé neshody, pocity neúspěchu, atd.) přetransformovat a svou energii tak čistit. Stačí si denně na několik minut sednout, ztišit mysl a hlavně dýchat. Dech tak rozproudí naši životní energii a můžeme být více vnímaví.
Horší je to ale v případech vážných onemocnění, kdy už je potřeba, aby zasáhl lékař různými operacemi a náročnějšími léčbami. Ale stále i toto léčení můžete podporovat pozitivním myšlením, meditacemi, léčebnými metodami jako jsou reiki, bylinky a tak dále.

A když máte bolavou duši, jste zklamaní, smutní? Nesnažte se před tím utíkat. Tyto bolestné pocity si prožijte, abyste získali zkušenost a ponaučení, ale pak je nechte být nebo se vám odrazí jako fyzické komplikace zdraví. Hlavně na všechno je potřeba čas. Všechno nejde hned, vše má svůj čas. Takže buďte trpěliví, i když mnohdy je to velmi nepříjemné.
Nezapomeňte - smích a radost léčí a čas jde ruku v ruce s nimi :)

Hodně síly a zdaru, vaše Freya-Idun :)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama