Čištění čaker pomocí manter

20. února 2015 v 22:17 | Freya-Idun |  Čakry
Když jsem dnes docvičila jógu a čistila čakry, věděla jsem, že musím na toto téma napsat článek.
V našich energetických centrech, neboli čakrách, se za den nahromadí spousta tělu škodlivé energie, kterou ani nemusíme tolik vnímat, ale naše energetická centra je vnímají velmi dobře. Když propojujeme tělo s duší, cítíme to také. A je třeba tělo i duši od té tíživé energie vyčistit. Existuje mnoho způsobů, jak to udělat. Já se v tomto článku budu věnovat mantrám.
Na úvod vysvětlím, co mantra znamená. Slovo mantra pochází ze sanskrtu, man znamená mysl nebo myslet a tra znamená nástroj. Já to chápu jako jakýsi nástroj k otevření mysli, jako zvukové vibrace, které vylazují energetické hladiny v čakrách.
Já používám k tomuto čištění sedm manter - ke každé čakře jednu.

Popíšu vám jak já postupuji při čištění čaker. Sedněte si do tureckého sedu, lotosu nebo na paty (co je komu příjemné), zavřete oči a chvíli sledujte jen dech, jak proudí vaším páteřním kanálem Sušumna od 1. kořenové čakry až k 7. korunní. Až ucítíte, že jste uvolnění a připraveni začít čistit, je na vás zda začnete od 7. nebo od 1. čakry. Já začínám většinou od 7., ale to nechte na svém pocitu. Pak ruce přidržte v místě čakry, nadechněte se a zazpívejte mantru. Toto několikrát opakujte, s každým nádechem následuje jednou mantra. Já každou mantru zpívám ke každé čakře sedmkrát, ale mám zkušenost, že když mi přeskakuje hlas, potřebuji se na danou čakru více zaměřit, protože je více "zaneřáděná" :) Také když budete držet ruce v místě čakry a zpívat mantru, představte si, jako by zvuk vycházel ven právě onou čakrou. Také si tam můžete představit světlo v barvě dané čakry.
Ještě poradím jednu důležitou věc, hlavně nedýchejte křečovitě. Jak vám to půjde, tak to půjde, nemusíte ze sebe vydechnout život :)
Co se týče zpívání manter - snažte se, aby první slabika byla vždy delší než konečné "m", které je nosové.

A kde jednotlivé čakry najdete? Vytvořila jsem pro vás obrázek - kde se čakry nachází, jejich barvy a také co je jejich principem.

Zde jsou mantry k čakrám:

7. čakra - Óm
6. čakra - Kšam
5. čakra - Ham
4. čakra - Yam (čteme jam)
3. čakra - Ram
2. čakra - Vam
1. čakra - Lam

Na konci cvičení se určitě budete cítit lépe naladění, můžete jasněji vnímat barvy, jasněji slyšet i cítit :)
A jak často čakry čistit? Nejlépe každý den, najděte si chvilku sami pro sebe. Když vám to nevyjde, nic se neděje, udělejte to, až to půjde :)

Přeji pěkné čištění, s láskou vaše Freya :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama