Bezdomovci

1. září 2013 v 15:40 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
Bezdomovci. Spousta lidí je vnímá jako odporné, špinavé a bezduché lidi, aniž by si uvědomili, že se to může stát každému. Člověk, který nemá domov po té hmotné stránce ho ale naopak může najít v sobě samém. To, že člověk přijde o vše po hmotné stránce - domov, peníze, někdy i blízké, se neděje jen tak. Lidé dělají v životě věci, kterými si v podstatě tuto situaci přitáhnou. Je pochopitelné, že člověk to vnímá negativně - vždyť přišel o "všechno". Někteří to ale mohou brát jako dar a jako něco, co mu pomůže pochopit věci, které dříve nechápal nebo pochopit nechtěl a nebo vidět věci, které dříve neviděl či nechtěl vidět.
Ti (a vídám jich většinu), kteří svou situaci bez domova nezvládají a nechtějí přijmnout, se utápějí v alkoholu v domnění, že před řešením problému utečou. Omyl. Na druhou stranu - oni ale jinak jednat a konat neumí.
A ti druzí se snaží se svou situaci bez domova vyřešit. A je také na nás, jak se k lidem bez domova postavíme. Můžeme s nimi soucítit. Nikoliv litovat, ale soucítit. To je jediné, co můžeme udělat, protože půjčováním peněz se nic nevyřeší. Můžeme jim také dát k jídlu chleba a k pití vodu. Můžeme udělat alespoň to. Udělejme hlavně ale jedno - neodsuzujme je.

S láskou vaše Freya Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama