Čištění a aktivace kamínků

29. července 2013 v 16:42 | Freya-Idun |  Léčivé kameny
Kdo má ve vlastní sbírce nějaký ten léčivý kamínek, určitě ví, že by se měl o něj postarat. A to proto, že do sebe je schopen načerpat mnoho negativní energie. Aby byl zase "fit", je potřeba ho zase vyčistit. A aby nám posloužil k léčebným účelům, je ještě potřeba ho zpět aktivovat - lidově řečeno nabít.

Čištění kamínků

Kameny se nejlépe očistí od negací pomocí přírodních sil - živlem vody a země. Nejlepší je, když s kameny jdete k nějakému čistému potůčku nebo k řece, položíte je do vody a necháte je omývat přírodní silou aspoň 10 minut. Když nemáte k dispozici potůček ani řeku, postačí i obyčejná voda z vodovodu. Buďto kameny nechejte v umyvadle pod tekoucí vodou a nebo si natočte do nádoby vodu a kamínky do ní vložte. Můžete je tam nechat klidně přes noc. Neuškodí jim to.
Pak ho vyndejte ven a osušte ho nejlépe hebkým hadříkem, abyste ho neponičili.
Pokud chcete kamínek očistit v Matce Zemi, zahrabejte ho na několik minut do země a poproste Matku Zemi, aby ho zbavila nečisté energie.
Pozor - některé kameny jsou na vodu citlivé a vodu nesnášejí - např. malachit, lazurit, tyrkys.

Aktivace kamínků

Jen vyčistit kamínek nestačí. Aby nám mohl pomoci při léčebných metodách, je potřeba ho ještě nabít. To lze několika způsoby. Některé kameny vyloženě vyhledávají měsíční světlo (nejlépe za úplňku) - např. ametyst, růženín, měsíční kámen, malachit, chryzopras, jaspis, opál, jadeit, karneol, sodalit, obsidián, onyx, lapis, hematit, záhněda. Jiné zase vyhledávají sluneční světlo - např. sluneční kámen, citrín, tygří oko, achát, akvamarín, turmalín, tyrkys, sokolí oko, jantar.
Může se stát, že když dáte na slunce takový růženín, bude blednout a ztrácet tak svou funkci. Proto by si člověk měl nejprve zjistit, na co je jaký kámen citlivý.
Nabíjet kameny lze také pomocí reiki. Vezmete kamínek do dlaně a tou druhou rukou ho ve vzduchu hladíte. Kameny to milují :)
Nezapomeňte, že kameny si sami řeknou, kdy jim stačí dobití. Stejně jako si řeknou, když potřebují vyčistit.

Tak vzhůru vstříc kamenům Usmívající se
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ... ... | E-mail | 7. února 2016 v 20:16 | Reagovat

Dobrý den!
Je podle vás lepší kameny čistit a nabíjet vizualizací nebo modlitbou? Předen děkuji za odpověď. Pěkný den.

2 Freya-Idun Freya-Idun | 8. února 2016 v 1:11 | Reagovat

[1]: Dobrý den,
osobně z vlastní zkušenosti je lepší kámen u sebe přímo mít a očistit ho duševně i fyzicky, stejně tak s nabíjením. Při tom určitě můžete použít nějakou modlitbu, tím to posílíte.
Vnímejte energii kamenů, dostane se k vám od nich informace, kdy potřebují očistit a nabít :)
Jestliže chcete kámen očistit a nabít na dálku, upřímně si myslím, že účinek bude fungovat jen přímo u toho, kdo má u sebe kámen fyzicky.
Přeji krásný den :)

3 Elis Elis | 20. května 2017 v 0:10 | Reagovat

Dobrý den, prosím o radu jak správně očistit a dobít kameny. Dostala jsem radu kameny očistit prodem vlažné vody a pak dobít na slunci položené na krystalech soli. Ale sůl kameny vybíjí. Uděla jsem tedy chybu? A kam odkládat na noc. Doporučujete jen do misky nebo položit na krystalky soli, ale to by zase muselo následovat kameny dobít?Dále se chci optat zda karneol a heliotrop na přímé slunce, někde se uvádí že ne, tak nevím čemu věřit. A poslední dotaz, je možné nosit na těle více kamenů: kon.Červený korál, karneol, zoisit s vrostlici rubínu,tygří oko a heliotrop? Děkuji za odpověď

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama