O auře - 2.část - Emoční vibrační pole

5. března 2013 v 17:03 | Freya-Idun |  Aura
Stejně jako v minulém článku jsem vám nastínila, co to znamená éterické vibrační pole, obdobně to udělám s emočním vibračním polem :)

2. Emoční vibrační pole (astrální)

Toto pole je nositelem našich pocitů, emocí, vlastností. Zaujímá přibližně stejný prostor jako fyzické tělo. U málo vyvinutého člověka jsou jeho obrysy znatelné jen těžko, emoční vibrační pole se projeví jako obláčky substance, které se neuspořádaně pohybují všemi směry. Emoční vibrační pole člověka je čistší a jasnější, když rozvíjí výraz svých citů a vlastností a snaží se jim porozumět.
Aura emočního těla má tvar oválu a může vyzařovat až několik metrů kolem člověka zejména prostřednictvím čaker. Emoční aura je v neustálém pohybu. V auře se objeví každý momentální pocit, každý emoční vzruch.
Emoce jako jsou hněv, strach, nenávist způsobují vznik tmavých útvarů připomínající mráčky. Čím více člověk otevře své vědomí lásce a oddanosti, tím jasněji a čistěji vyzařují barvy emoční aury.
Právě emoční vibrační pole je tím polem, které určuje pohled člověka na skutečnosti tak silným způsobem jako žádné jiné pole. V emočním poli jsou uloženy i naše neosvobozené emoce, vědomé i nevědomé strachy a obavy, agrese, pocity odmítání, osamění, příliš málo sebedůvěry apod. Takovéto emoce prostřednictvím aury vysílají své vibrace. Díky tomu se pak uskutečňuje princip vzájemného přitahování. Frekvence energií, které vysíláme, přitahují energie se stejnou frekvencí. To znamená, že pokud něco odmítáte a nechcete přijmout, tím spíš si to k sobě budete přitahovat, protože vaše aura vyzařuje vibrace strachu z přijetí např. něčeho nového. Lze takto vysvětlit i to, proč se nám plní i neplní přání., proč se nám děje něco co chceme nebo nechceme. Pokud máte pocity strachu z neznámých lidí, projeví se tyto pocity ve vaší emoční auře a budou vyzařovány ven a budou k sobě přitahovat tu jistou frekvenci - neznámé lidi. Okolní svět proto slouží jako zrcadlo pro všechny prvky našeho vědomí, které jsme mohli úmyslně potlačit do oblasti nevědomí.
A proč se člověk pořád dokola nachází v těch jistých situacích? Protože pokud je v našem nevědomí něco uloženo, chce se to dostat zase na povrch, a tak se opakují naše původní emoční vibrace a znovu ožívají staré emoce.
Např. strach - jeho frekvence člověka neustále vtahuje do situací, kde si svůj strach znovu a znovu bude člověk potvrzovat. Nebo agresivita - pokud má člověk v sobě agresivitu, bude se pořád setkávat s lidmi, kteří žijí ve vzteku a agresi. Když nemáme zvládnutou svou agresivitu a snažíme se v určitých situacích nenadávat, objeví se někdo, kdo začne nadávat a my se připojíme. Pokud člověk svou agresivitu zvládne, tohle se mu nestane.
Emoční vibrační pole je do jisté míry ovlivňováno polem mentálním - to dokáže ovládat vnější chování, ale zrušit nevědomé emoční struktury nikoli.
Emoční strultury budou přetrvávat, dokud se nerozpustí, a budou se objevovat v dalších inkarnacích, protože emoční vibrační pole překonává fyzickou smrt a při nové inkarnaci se spojuje s novým fyzickým tělem.
Důležité je, abychom se přestali vidět v roli oběti a abychom nesvalovali vinu na druhé za to, že jsme v něčem pochybili nebo za naše trápení či zklamání. V momentě, kdy se člověk přestane brát za oběť, je to velké osvobození, protože jsme pochopili, že náš život je plně v našich vlastních rukou a že jsme sami zodpovědni za své počínání a my jsme jediní, kdo si život můžeme měnit. Měnit ho ale začneme tím, že začneme měnit sami sebe. V opačném případě to nefunguje. Nemůžete změnit své okolí, dokud nezměníte sami sebe. Ještě upozorním, že osvobodit se od emočních struktur můžeme jen prostřednictvím duchovního vibračního pole, které vyjadřuje moudrost a lásku našeho vyššího já. Vyšší já totiž nesoudí a nerozlišuje situace na dobré nebo špatné. Ukazuje nám, že zažíváme určité věci jen proto, abychom porozuměli, které pocity a jednání mají za následek to, proč jsme se odtrhli od božské podstaty a způsobují nám utrpení.
V minulých životech, kde se dnes cítíme jako oběti, jsme byli v minulých inkarnacích právě my jako původci.
A kde vůbec vězí centrum všech emocí? Ve třetí čakře solaru plexu. Pokud chce člověk změnit svůj postoj, lze podstoupit terapie čaker, která je založena na tom, že přijímáme všechny zážitky, aniž bychom je nějak posuzovali, zkrátka je celé prožíváme takové jaké jsou :)

Zdroj informací: Základní kniha o čakrách - autoři Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama