O auře - 1.část - Úvod a éterické vibrační pole

5. března 2013 v 16:14 | Freya-Idun |  Aura
Aura je energetické pole okolo člověka, zvířat, rostlin, ale i předmětů. Možná vám přijde zvláštní, že i předmět může mít svou auru. Ale je to jednoduché. U živých bytostí a rostlin víme, že jimi proudí životní energie. U předmětů je to tak, že jej někdo vytvořil, zanechal v něm energii a i sám předmět je vystaven různým energetickým vibracím.
Aura je energetická struktura, kterou vytváří vnitřní prána (= dech, energie Paramátmy - všechny proudy životních energií dohromady, a vnější prána, kterou přijímají čakry (je centrem emocí, myšlenek, zkušeností).
Skládá se z několika vrstev, obvykle se rozlišují čtyři vibrační pole nebo energetická těla - éterické, emoční (astrální), mentální, duchovní (kauzální). Každé z těchto polí má svou základní frekvenci vibrací. Éterické pole je nejblíže fyzickému tělu, proto kmitá s nejnižší frekvencí. Emoční a mentální pole mají frekvence vyšší, nejvyšší frekvencí však kmitá pole duchovní.
Vibrační pole jsou nosiči vědomí na určitých frekvencích. Když se tato frekvence zvýší, člověku se dostává větší životní energie, více cítění a poznání.
Jednotlivá pole od sebe nejsou nijak oddělena, pronikají sebou navzájem, i přesto, že každé kmitá uvnitř svého frekvenčního rozsahu.

1. Éterické vibrační pole

Má přibližně stejný rozsah a tvar jako fyzické tělo, proto se mu někdy říká vnitřní fyzické tělo. Je nositelem tvůrčích sil pro fyzické tělo, ale i životní energie a fyzické citlivosti.
Při každé inkarnaci se vytváří éterické pole znovu a zaniká tři až pět dní po smrti fyzického těla. Skrze třetí čakru solaru plexu získává éterické pole životní energii ze Slunce a skrze první kořenovou čakru zase ze Země. Zásobuje se těmito energiemi a pomocí čaker a nádí je dodává fyzickému tělu. Obě energie zajišťují rovnováhu v tělesných buňkách - když se tělo energií nasytí, přebytečná energie se vyzařuje z éterického pole ven skrz čakry a póry. Záření z éterického těla vystupuje v rovných paprscích o délce cca 5 cm a tvoří éterickou auru, kterou jasnovidci vnímají jako nejviditelnější část celkové aury. Její paprsky totiž obklopují tělo jako ochranný plášť a brání tak nemocem a škodlivinám, aby pronikaly do těla, a zároveň neustále vyzařují proud životní energie do okolí. To znamená, že člověk nemůže v podstatě onemocnět vlivem vnějších příčin. Příčina onemocnění je vždy v člověku samém. Takovými příčinami jsou negativní emoce a myšlenky, nepřirozený způsob života - to se projeví v auře, paprsky jsou ohnuté a nebo se kříží, jasnovidci to pak vidí tak, že vidí různé trhliny a slabá místa, protože se naruší přirozené proudění naší životní energie. Právě těmito trhlinami mohou do aury pronikat škodlivé látky a negativní vibrace a navíc jimi může unikat naše životní energie.
Éterické vibrační pole také slouží jako prostředník mezi vyššími vibračními poli a fyzickým tělem - přenáší informace, které jsme získaly našimi vjemy, a energii do vyšších polí a z nich zpět do fyzického těla.

V příštím článku se můžete těšit na pojednání o emočním vibračním poli :-)


Zdroj informací: Základní kniha o čakrách - autoři Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama