Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?

17. prosince 2012 v 16:34 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
Je tu nový týden a s ním i nové téma týdne, ke kterému mě napadlo pár větiček. Poslední dobou jsou to témata hodně zaměřená na duši a tak podobně...Nu, transformace neustále pokračuje a graduje :)

V dnešní době se lidé míjejí, pořád jim hlavou běhají nějaké myšlenky - nejčastějí zbytečné myšlenky. Např. myšlenky o tom, co kdy udělali "špatně" a jak by to mohli udělat "lépe". To je jejich mysl uzavřená. Nemohou k nim proudit nové poznatky, respektive je k sobě nepustí, nejsou schopni se na různé situace dívat z více pohledů a hlavně - nevnímají přítomný okamžik! Uzavřená mysl vidí všude překážky a neustále hledá nějaké ale a nezajímá ji přítomnost. Neznamená ale, že když otevřete mysl, že myšlenky vám budou vířit stonásobnou rychlostí. Naopak. Otevřít mysl znamená propojit ji se svým srdcem - nejprve potřebujete svou mysl ale vyčistit a vysypat z ní všechny odpadky. Když otevřete svou mysl, mysl bude v souladu se srdcem a najednou vám přijdou věci snazší, budete si tvořit myšlenky, které vám pomohou vaše přání uskutečnit, neuvidíte žádnou překážku. Ale hlavně - naučíte se postupně brát věci tak jak jsou a budete plně vnímat přítomný okamžik. Nebudete hodnotit, posuzovat, bojovat proti životu a sobě samým.
A jak si vyčistit mysl? Začněte meditovat. Zprvu stačí, když se posadíte, uvolníte se, můžete zavřít oči a snažit se nad ničím nepřemýšlet :) A co když vám pořád hlavou budou lítat myšlenky? To nic, zkrátka si představte, že ji chytnete rukou a hodíte ji pryč, ony myšlenky pak přestanou chodit. Pak budete moci plně vnímat vše okolo a sami sebe, aniž byste si tvořili nějakou myšlenku. A co uvidíte? Když jsou vaše oči zavřené, v tu chvíli je vaše srdce vašima očima. Uvidíte klid, pohodu, lásku. A až otevřete oči, uvidíte všechno jasnější, barvy budou zářivější a vaše mysl bude otevřená.

S láskou vaše Freya-Idun :)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 chs-animal-love chs-animal-love | Web | 17. prosince 2012 v 17:00 | Reagovat

Máš pravdu,poslední dobou jsou témata týdne zaměřená hlavně na duši atd. Skvělá myšlenka :-)

2 Freya-Idun Freya-Idun | Web | 17. prosince 2012 v 17:04 | Reagovat

[1]: děkuju:) je skvělé, že to vnímá čím dál víc lidí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama