To, co potřebuji

21. listopadu 2012 v 0:28 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
V mém nitru se zrodilo pár větiček, tak se s vámi podělím :)

Člověk má neustále pocit, že něco či někoho potřebuje. Když se narodíte, potřebujete, aby se o vás někdo postaral, vaše maminka a tatínek, potřebujete jíst, pít a spát a někde žít. Když rostete, pořád potřebujete péči rodičů a jídlo, pití, spánek, hračky, učit se. Pak stárnete a potřebujete toho najednou nějak víc - potřebujete kromě základních potřeb i jiné věci - fyzický kontakt, práce a peníze.

Jenže někteří lidé potřebují navíc televizi, počítač a jiné vymoženosti, nadmíru sexu, alkohol, drogy. Bohužel se s tímto v dnešním materiálním světě setkáváme dnes a denně. Ptám se, je opravdu nutné k životu mít nějakou televizi? Není. Je to přímo zbytečné. Televize a jí podobné věci jsou jen žrouti času a člověk se k ní zkrátka uchyluje, protože chce např. přestat myslet na určité věci, v domnění, že se odpoutá od myšlenek a emocí, zapne televizi a už to jede. Jenže není tomu tak. V momentě, kdy zapnete televizi a sledujete dění v té krabici, jste odsunuli své já, jste v nevědomosti a uniká vám přítomný okamžik.
Podobné je to s oblečením - mám na mysli s přílišným nakupováním. Někdo může namítnout - já to ale potřebuju. Jenže já vám odpovím - je to jen stav, kterým si chcete něco kompenzovat, byť jen podvědomě. Způsobuje to ego. Určitě znáte případy, kdy se např. s někým rozejdete a jde si vylepšit náladu nakupováním. Vaše ego někoho ztratilo a tak si chce rychle najít jinou věc, ke které by mohlo přilnout a ztotožnit se s ní. Častokrát daná věc ego ale přestane bavit, protože chce neustále mít víc a víc.
A také máte pocit, že potřebujete nějakou osobu. Že potřebujete její lásku či náklonnost. Hluboko ve svém nitru všichni nosíme čistou lásku. Ale přesto ji chcete cítit od někoho jiného.
Pak je pojem láska a "láska". Pokud někdo chce cítit upřímnou lásku, která jde z nitra a rozveseluje vše okolo, ano, to může být láska. Pokud někdo chce jako lásku cítit nějaký důkaz - např. Jestli mě miluješ, tak tohle uděláš - to není láska. To je potřeba ovládat druhé, ke své spokojenosti.

A pak jsou tu jiné věci, které potřebujeme - ty nám sesílá život. Častokrát slýchávám: ,,Proč se to muselo stát zrovna mně!". Já odpovím: ,,Mělo se to stát." Onen člověk danou situaci potřebuje, aby si něco uvědomil, aby procitl nebo zkrátka potkal nové lidi, kteří mu přinesou do života nové světlo. Místo nadávání by člověk měl situaci přijmout takovou jaká je - nepřiřazovat jí šuplíček s nálepkou dobré nebo špatné. Je to prostě takové, jaké to je. A právě takové to potřebujeme:)

Můžete klidně přispět se svými názory :)

Vaše Freya-Idun :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Al Al | Web | 21. listopadu 2012 v 7:11 | Reagovat

Krásný článek! :) Úplně s tebou souhlasím.. Mně by třeba jenom stačilo pár věcí a to: Rodiče, o někoho o kterýho bych se opřela,štěstí,.. kamarády,... Tohle všechno mám takže si na nic nestěžuji ;)

2 Freya-Idun Freya-Idun | 21. listopadu 2012 v 9:41 | Reagovat

[1]: : Děkuju, mám radost, že se čím dál víc lidí obrací zpět k těm opravdu podstatným věcem :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama