Samota

26. listopadu 2012 v 18:37 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
Je tu nový týden a přicházím s článkem na téma týdne - Samota. Jen tak pár větiček co mě k tématu napadlo :)

Samota - je to stav, který někdy potřebujeme, jindy odmítáme, někdy se s ní ztotožňujeme.
Určitě znáte ten pocit, kdy máte všeho plné zuby a chcete být o samotě - chcete se třeba pořádně vybrečet, vyvztekat, posmutnět. Někdy to ale může být i tak, že člověk se má pořád dobře, vše bere s nadhledem a cítí se šťastný, ale přesto někdy potřebuje být sám.
Myslím, že samotu každý jednou za čas potřebuje, protože si tak může "sám se sebou" sednout a prožívat ten hlas ticha a klidu. V takovém to stavu si člověk často uvědomí spoustu věcí, přijde na různá řešení svých potíží nebo jen zkrátka "vypustí" a relaxuje a tím se jeho duše pročistí.
Ovšem samota má i svou stinnou stránku - tedy pro lidi, kteří ještě nestačili utišit svou mysl a ta jim neustále běží na plné obrátky. Lidé, ač nevědomky, se také k samotě mohou uchylovat, aby si vymýšleli různé dedukce, teorie a domněnky, což jim často znepříjemňuje život. Místo toho, aby byli sami se sebou v klidu a nechali šířit světlo, zahltí svou mysl a posiluje ji tak a tím pak posiluje i ego, protože to se ztotožní se svou myslí. Pak už zkrátka lidi chtějí být sami, aby mohli nechat růst své ego i mysl, aniž by to tušili.
Existují lidé, kteří se uzavřou před světem kvůli své zlobě. Zlobí se na celý svět, na všechny lidi v něm, na život, zkrátka nic se jim nelíbí, a proto se uchýlí k samotě, aby je nikdo neotravoval. Takoví lidé mohou být právě ti, kteří pak mohou rozvíjet své domněnky (byť často nepravdivé) či teorie nebo si říkají: Co by, kdyby...Takoví lidé by měli spíše vyjít vstříc všem situacím, neboť jsou nám darem, a také se nevyhýbat lidem, protože se jeden od druhého učíme. Jsme si zrcadlem. Možná toho se právě tito lidé bojí.
Když nastane situace, že se člověku přihodí něco smutného, pak taky potřebuje být sám, aby vstřebal své pocity a vyrovnal se s tím. Ale když se člověk ve svém smutku utápí, jen sám sobě škodí a nikam to nevede, je to slepá ulička. Člověk si všechen ten smutek, co k němu přijde, sice potřebuje prožít, ale ne se s ním ztotožnit.
A někdo chce být zkrátka sám jen proto, že má rád klid, ticho, mír a cítí se tak dobře a nic mu nechybí. Ale tady také platí známá větička: člověk je tvor společenský, a tak i samotářský člověk občas někam vyrazí s přáteli nebo s rodinou.
Pak existují i lidé, kteří samotu odmítají - nedokáží být sami se sebou. Pramení to z jejich strachu. Strachu být sami se sebou, co kdyby je "náhodou" něco napadlo :) Neustále potřebují držet krok se společností, ale přitom se v ní ztrácejí, protože tak nemohou ve skutečnosti zcela naslouchat svému nitru.

A jak je to u mě? Lidi mám ráda - ať už jsou takoví nebo makoví, naučila jsem se brát je takové, jací jsou. Ráda chodím s přáteli na bowling, kafe nebo jen tak popovídat :) A pak jsou chvíle, které chci trávit i sama se sebou, mohu si číst, nebo meditovat, jít jen tak do přírody, sednout si a sledovat tu krásu a ty dary, co nám Matka Země dává a cítím se báječně :)

A jak se jeví samota vám? :)

Vaše Freya-Idun :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 chs-animal-love chs-animal-love | E-mail | Web | 26. listopadu 2012 v 18:45 | Reagovat

Samota - je to stav, který někdy potřebujeme, jindy odmítáme, někdy se s ní ztotožňujeme. Tak tahle věta mi v tom článku bohatě stačí :-) Jé úplně skvěle napsaná a ještě k tomu je pravdivá :-P Palec nahoru! ;-)

2 Freya-Idun Freya-Idun | Web | 26. listopadu 2012 v 18:51 | Reagovat

[1]: : Děkuju :) hlavně, když to pomůže :)

3 Katie Katie | 26. listopadu 2012 v 22:55 | Reagovat

Super článek, díky :))

4 Freya-Idun Freya-Idun | Web | 26. listopadu 2012 v 22:57 | Reagovat

[3]: : Děkujuuu :)) ani nevíte, jakou mám radost, když to pomůže :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama