Odpoutání mysli od těla

16. května 2012 v 15:31 | Freya-Idun |  Úvahy na téma týdne
Aktuálním tématem týdne je Odpoutání mysli od těla. Řekla jsem si, že i já bych mohla přispět s pár větami :)

Co si vlastně můžeme představit pod pojmem odpoutání mysli od těla?
V každodenním životě, když např. jedeme do školy/práce, na nákup, na procházku, se nám neustále honí hlavou myšlenky a my veškerou pozornost věnujeme své mysli. Když tak činíme, nevnímáme krásy okolí, nevnímáme ani své fyzické tělo, které si také žádá naši pozornost. Například když jedete autem nebo jiným dopravním prostředkem, můžete třeba přemýšlet, co musíte koupit, co bude k obědu, jak uděláte to a ono, co jste mohli udělat lépe. Když jdete na procházku do parku, zase nad něčím dumáte. Není to škoda? :)

Existuje způsob jak svou mysl odpoutat od fyzického těla a odreagovat se od těch vlezlých myšlenek. Takovým způsobem může být meditace.
Od mysli se můžeme odpoutat ale i jinak. Jednoduše se nechte unést krásou přírody, sledujte co se kde děje. Protože vždycky se něco děje. Nechte na sebe působit přítomný okamžik a nehoňte se za minulostí ani budoucností.
Odstavte svoje myšlenky, vyhoďte ty odpadky z hlavy, které vám neustále znečišťují vaši duši a buďte v přítomném okamžiku. Až tak učiníte, budete plně vnímat každý okamžik. Naslouchejte i svému tělu, nechte intuici, ať vám skrze své tělo řekne, co chce. Tak můžete plně vnímat své tělo, aniž byste používali mysl. Používáte jen cítění, intuici a jste pozorovatelem :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama