5 životních zásad reiki

11. května 2012 v 14:21 | Freya-Idun |  Reiki
Kdo praktikuje reiki, měl by dodržovat 5 životních zásad. Právě novodobý zakladatel reiki Dr.Mikao Usui s nimi přišel. To ale neznamená, že člověk, který se nezabývá reiki, nemůže zásady dodržovat Usmívající se
Tyto zásady vedou k samoléčbě a díky nim můžeme plně přijmout zodpovědnost za náš vlastní život.
Proč tedy s těmito zásadami přišel? Podstatu viděl v tom, že nemoci a jiné neduhy vznikají z disharmonie mezi univerzální a individuální lidskou podstatou. Tuto disharmonii můžeme vyléčit jen v případě, že změníme svůj postoj a naučíme se myslet jiným způsobem. Pokud si budeme vytvářet myšlenky plné lásky, bude i náš život přinášet lásku a pozitivno.
Tato oduševnělá slova (kotodama) rozhýbávají energii a znějí:

1) Právě dnes se nerozčiluj

Emoce jako vztek, žárlivost, zuřivost jsou úplně zbytečné. Jen tím dáváme najevo, že chceme všechno ovládnout.
Právě zlost působí na naši vnitřní harmonii a klid disharmonicky a důsledkem této disharmonie jsou fyzické nemoci. Měli bychom si uvědomit důvod své zloby a říct si, co od života očekáváme. Neměli bychom se ztotožňovat s tímto pocitem, protože to nejsme my. Naše já je čistá láska a světlo. To ale neznamená, že tyto pocity máte odmítat. Pokud je budete odmítat, budou přicházet samy a častěji. Uvolněte se a zlobu si uvědomte a rozpusťte ji.
Pamatujte si, že zloba je jen reakce, odpovědí musí být láska.


2) Právě dnes si nedělej starosti

Když si s něčím děláme starosti, znamená to, že plně nedůvěřujeme vesmíru. Naše starosti jen ukazují, že jsme se odřízli od jednoty.
Bohužel si neseme z minulosti návyky a vzpomínky, které v nás vyvolávají starosti a strach. U budoucnosti se bojíme, co přijde, jak co uděláme atd.
Z minulosti jsme si vzali nějaké ponaučení, něco jsme se měli naučit. Ale nechte minulost odplout a budoucnost neřešte a žijte v přítomném okamžiku.
Je nutné stále sledovat své myšlenky, držet je pod kontrolou a vždycky je usměrňovat.


3) Právě dnes buď vděčný/á

Být vděčný znamená plně přijímat vše, čeho se nám dostalo. Ať už se nám stalo něco krásného nebo nepěkného. Vždy existuje důvod, proč se to stalo. Musíme být vděční i za to, že jsme to poznali.
Každou formu služby je potřeba uznat a poděkovat za ni. Začíná každým novým dnem, kdy ve zdraví, radosti a vděčnosti sloužíme Stvořiteli.
Nikdy nežádejte více, než skutečně potřebujete pro každodenní zdraví a pohodlí.


4) Právě dnes tvrdě pracuj na své karmě

Tato zásada nám říká, že bychom se měli aktivně podílet na své karmě. Je třeba, abychom byli sami k sobě čestní a nebáli se pravdě podívat do očí a pozorně sledovali naše chování. Když tak činíme, odhalíme, jakou úlohu v našem životě mají osoby v našem okolí a události, které se dějí. Takto brzy budeme mít soucit s druhými a především sami se sebou.
Ten, kdo pracuje čestně, přináší tak do svého života a okolí světlo a harmonii.


5) Právě dnes buď milý/á ke všem bytostem

Když jsme na někoho nepříjemní a nemilí, jsme takoví i sami k sobě, protože všichni pocházíme z jednoho pramene - ze světla. Tím, že člověk jedná s disharmonií, škodí nejen ostatním a Matce Zemi, ale i sobě.
Pokud chceme přežít, musíme jednat s úctou a vážit si všem forem života, ať už je to květina, brouk nebo kámen. Pokud budeme přijímat jakoukoliv formu života radostně, bude z nás vyzařovat láska na všechny ostatní a na všechny věci okolo.
Jestliže milujeme všechny bytosti a vážíme si jich, milujeme sami sebe a Matku Zemi. Ale jestliže nemilujeme sami sebe, nemůžeme milovat ani druhé. Co je uvnitř, je i na povrchu.
Nedělejme tedy ostatním, co nechceme, aby jiní dělali nám, protože my jsme ostatní.

Důležité je, abyste tyto zásady dodržovali s čistou upřímností a mysleli to vážně.
Nejlépe je tyto zásady si říkat v originále (japonštině) a v pozici gassho (ruce sepnete jako při modlení, prsty se musí dotýkat tak, abyste spojili jednotlivé živly jedné i druhé ruky, umístíte je do krajiny, kde se nachází vaše srdeční čakra. Skrze gassho můžete vyjádřit svou pokoru). Je důležitá správná výslovnost a opakovat by se měla každá zásada 3x. Představujte si, že tato slova vycházejí z vašeho srdce.
Zásady v japonštině:
1. zásada: Kyo dake wa (právě dnes), Okoru-na (se nerozčiluj)
2. zásada: Shinpai suna (si nedělej starosti)
3. zásada: Kansha shite (buď vděčný/á)
4. zásada: Goo hage me (pracuj tvrdě)
5. zásada: Hito ni shinsetsu ni (buď laskavý ke všem)Zdroje informací: Můj mistr reiki
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama