10 děvčátek

6. července 2008 v 15:23 | Freya-Idun |  Mé básničky
Protože s naším pěveckým sborem Favilla hrajeme dramaticko-hudební scénu s názvem 10 děvčátek, řeknu vám co to je a věci okolo. Deset děvčátek je báseň ze sbírky Zpěvy sladké Francie, a protože jsme veselé, podnikavé, akční a taky pěkně ztřeštěné holky, rozhodly jsme se udělat nějakou zábavu a sehrát scénku na 10 děvčátek. Minulý rok jsme hrály scénku s názvem Trhovkyně, kterou jsme sehrály na císařském dni u nás v Kadani. A proto, že nás bylo méně než 10, vybrali jsme si jen jména z této básně. Letos jsme ale přibraly nové členy a zapojily jsme ostatní, aby se také vyřádili. A tak nás bylo 10. První děvče je Fína, čarodějka, která kradla, loupila a nakonec čarovala. Druhé děvče je z aristokratické společnosti, jmenuje se Týna a je nafrněná, kamarádí se s hezkou Andulou, která je také z aristokratické společnosti. Obě dvě mají na každém prstě 10 chlapců, ale rády by krále Ludvíka XIV. Další postavičkou je Lína, která vůbec nebyla líná, snad jen trošku hloupoučká a stále se schovávala za svou starší sestru Kordulu. Klementýna byla pobožná, ale hodná dívka. Á Kačenka a Kačena byly dvě sestry liliputky, veselé a hluché. Byla hezká Andula, a pak byla Kordula (hraju já). Kordula byla ženská od rány, která se s nikým nemazlila, kdo si na ní dovolil, těžko pak s ní zápolil. Kordula také nevěří v boha a je nejrozumnější ze všech děvčat. Byla také Apolenka, bláznivá a zamilovaná do krále Ludvíka, byla snílek a její svět by jí každý mohl závidět. No a pak byla Majdalenka, kterou si král nechal u dvora, tak jí holky neřekly jinak, nežli potvora. Mimochodem, Majdalenku jsem loni hrála já, Majdalenku okradli, byla kořenářka. A tak hledala zloděje, aby mu nabančila :D
Ve stručnosti vám tu vyložím, o čem děj scénky je. Odehrává se to venku, kdy městem projíždí král Ludvík XIV. a zatančí, Apolenka je z něj úplně odvařená. A protože ho miluje, myslí si, že s ním má děťátko, malého Ludvíka, pak přichází Týna s Andulou a diví se, co to má, pak se kdesi v davu ozývá dobrý den a následovně seřvání. Kordule už lezlo na nervy, že její sestra Lína zdraví každého, když ho nezná. Dostanou se k Apolence, setkají se s Týnou a Andulou, Andula si samozřejmě neodpustí rýpnutí a Kordula by se chtěla prát. Na to přijde Klementýna, liliputky Kačenka a Kačena a pak přichází Fína. Zjistí, že tu něco nehraje a Kordula prohlásí, že chybí Majdalenka. A tak začíná naše slavná písnička...:)

Fína a Kordula, kamarádky, obě jsou celkem v pohodě, i když Kordula je ženská od rány. Ale dobře spolu vycházejí.


Týna a Kordula, dvě nesnášející se osoby.
Týna je namyšlená a bohatá, zatímco Kordula je chudá, ale chytrá mlynářova dcera. Obě dvě se do sebe neustále pouštějí, i když z Korduly jde strach.

Dvě sestry, Lína a Kordula. Lína se neustále schovává za Kordulu. Kordula je její ochránkyní, Lína se jí vždy drží za zády a když něco řekne, tak to za to stojí:D


Pobožná Klementýna a Kordula, dvě odlišné osoby. Jedna se stále modlí a druhá na boha z ysoka kašle. Nevěří ničemu, jen sobě.
v

Kačenka a Kačena jsou s Kordulou za dobře. Jak by ne, mají z ní respekt:)


Andula s Kordulou. Jak je na fotce vidět, ty dvě se opravdu "milují" :D Jedna do druhé neustále rýpá a není divu, že vždy dojde k hádce. Řekněme, že se Andula Korduly štítí, neboť je obyčejná mlynářova dcera.

A nakonec bláznivá Apolenka, dobrosrdečná, s každým je za dobře a každého má ráda. Kordula ji má také ráda, ale stále se jí snaží vysvětlit, že to, co má v rádoby kočárku je panna a ne Ludvík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste tuto scénku vidět?

Ano, vypadá to moc zajímavě 62% (31)
Ale jo, koukl(a) bych se 18% (9)
Možná 6% (3)
Spíš ne 2% (1)
Vůbec ne 12% (6)

Komentáře

1 Arthurius Arthurius | 6. července 2008 v 16:05 | Reagovat

Jo, představení se povedlo a tenhle blog taky, jen tak dál :)

2 Lůůůca Lůůůca | 6. července 2008 v 21:01 | Reagovat

Tak to je maso !!L9p se to snad popsat nedalo je to sice ve stručnosti ,ale vistihuje to jak to říct nejen všechno co scénka obsahovala ....,ale i charakteristiku postav !I když to pravé kouzlo je v tom že jsme to my!A určo sem dej video!

3 Freya-Idun Freya-Idun | 8. července 2008 v 0:57 | Reagovat

díky holky:)

4 EoP EoP | 8. července 2008 v 12:05 | Reagovat

VIDĚLA JSEM TO ...ALE TO NEZNAMENÁ ,ŽE BYCH SE NA TO NEKOUKLA JEŠTĚ JEDNOU...JE TO ÚÚÚÚŽASNÝ....: D

5 Mishelin Mishelin | 24. listopadu 2008 v 19:38 | Reagovat

Znie to zaujímavo... A páčia sa mi kostými!

6 KulGacy KulGacy | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 1:32 | Reagovat

Lump armpit delivers discomfort, pain when moving. To delay visit doctors should not. Lump under the muscle cavity may turn out to be cancer illness. But often it is result excessive use antiperspirants with aluminum, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Redness triggers a close clothing, alien razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>lump under my armpit that hurts</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump becoming hot? This is the abscess that should will have to be opened, next drink medications. first stage treat ointments, anti-inflammatory medicines. If the process switched to second stage, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama