10 děvčátek

6. července 2008 v 15:23 | Freya-Idun |  Mé básničky
Protože s naším pěveckým sborem Favilla hrajeme dramaticko-hudební scénu s názvem 10 děvčátek, řeknu vám co to je a věci okolo. Deset děvčátek je báseň ze sbírky Zpěvy sladké Francie, a protože jsme veselé, podnikavé, akční a taky pěkně ztřeštěné holky, rozhodly jsme se udělat nějakou zábavu a sehrát scénku na 10 děvčátek. Minulý rok jsme hrály scénku s názvem Trhovkyně, kterou jsme sehrály na císařském dni u nás v Kadani. A proto, že nás bylo méně než 10, vybrali jsme si jen jména z této básně. Letos jsme ale přibraly nové členy a zapojily jsme ostatní, aby se také vyřádili. A tak nás bylo 10. První děvče je Fína, čarodějka, která kradla, loupila a nakonec čarovala. Druhé děvče je z aristokratické společnosti, jmenuje se Týna a je nafrněná, kamarádí se s hezkou Andulou, která je také z aristokratické společnosti. Obě dvě mají na každém prstě 10 chlapců, ale rády by krále Ludvíka XIV. Další postavičkou je Lína, která vůbec nebyla líná, snad jen trošku hloupoučká a stále se schovávala za svou starší sestru Kordulu. Klementýna byla pobožná, ale hodná dívka. Á Kačenka a Kačena byly dvě sestry liliputky, veselé a hluché. Byla hezká Andula, a pak byla Kordula (hraju já). Kordula byla ženská od rány, která se s nikým nemazlila, kdo si na ní dovolil, těžko pak s ní zápolil. Kordula také nevěří v boha a je nejrozumnější ze všech děvčat. Byla také Apolenka, bláznivá a zamilovaná do krále Ludvíka, byla snílek a její svět by jí každý mohl závidět. No a pak byla Majdalenka, kterou si král nechal u dvora, tak jí holky neřekly jinak, nežli potvora. Mimochodem, Majdalenku jsem loni hrála já, Majdalenku okradli, byla kořenářka. A tak hledala zloděje, aby mu nabančila :D
Ve stručnosti vám tu vyložím, o čem děj scénky je. Odehrává se to venku, kdy městem projíždí král Ludvík XIV. a zatančí, Apolenka je z něj úplně odvařená. A protože ho miluje, myslí si, že s ním má děťátko, malého Ludvíka, pak přichází Týna s Andulou a diví se, co to má, pak se kdesi v davu ozývá dobrý den a následovně seřvání. Kordule už lezlo na nervy, že její sestra Lína zdraví každého, když ho nezná. Dostanou se k Apolence, setkají se s Týnou a Andulou, Andula si samozřejmě neodpustí rýpnutí a Kordula by se chtěla prát. Na to přijde Klementýna, liliputky Kačenka a Kačena a pak přichází Fína. Zjistí, že tu něco nehraje a Kordula prohlásí, že chybí Majdalenka. A tak začíná naše slavná písnička...:)

Fína a Kordula, kamarádky, obě jsou celkem v pohodě, i když Kordula je ženská od rány. Ale dobře spolu vycházejí.


Týna a Kordula, dvě nesnášející se osoby.
Týna je namyšlená a bohatá, zatímco Kordula je chudá, ale chytrá mlynářova dcera. Obě dvě se do sebe neustále pouštějí, i když z Korduly jde strach.

Dvě sestry, Lína a Kordula. Lína se neustále schovává za Kordulu. Kordula je její ochránkyní, Lína se jí vždy drží za zády a když něco řekne, tak to za to stojí:D


Pobožná Klementýna a Kordula, dvě odlišné osoby. Jedna se stále modlí a druhá na boha z ysoka kašle. Nevěří ničemu, jen sobě.
v

Kačenka a Kačena jsou s Kordulou za dobře. Jak by ne, mají z ní respekt:)


Andula s Kordulou. Jak je na fotce vidět, ty dvě se opravdu "milují" :D Jedna do druhé neustále rýpá a není divu, že vždy dojde k hádce. Řekněme, že se Andula Korduly štítí, neboť je obyčejná mlynářova dcera.

A nakonec bláznivá Apolenka, dobrosrdečná, s každým je za dobře a každého má ráda. Kordula ji má také ráda, ale stále se jí snaží vysvětlit, že to, co má v rádoby kočárku je panna a ne Ludvík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste tuto scénku vidět?

Ano, vypadá to moc zajímavě 62% (31)
Ale jo, koukl(a) bych se 18% (9)
Možná 6% (3)
Spíš ne 2% (1)
Vůbec ne 12% (6)

Komentáře

1 Arthurius Arthurius | 6. července 2008 v 16:05 | Reagovat

Jo, představení se povedlo a tenhle blog taky, jen tak dál :)

2 Lůůůca Lůůůca | 6. července 2008 v 21:01 | Reagovat

Tak to je maso !!L9p se to snad popsat nedalo je to sice ve stručnosti ,ale vistihuje to jak to říct nejen všechno co scénka obsahovala ....,ale i charakteristiku postav !I když to pravé kouzlo je v tom že jsme to my!A určo sem dej video!

3 Freya-Idun Freya-Idun | 8. července 2008 v 0:57 | Reagovat

díky holky:)

4 EoP EoP | 8. července 2008 v 12:05 | Reagovat

VIDĚLA JSEM TO ...ALE TO NEZNAMENÁ ,ŽE BYCH SE NA TO NEKOUKLA JEŠTĚ JEDNOU...JE TO ÚÚÚÚŽASNÝ....: D

5 Mishelin Mishelin | 24. listopadu 2008 v 19:38 | Reagovat

Znie to zaujímavo... A páčia sa mi kostými!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama